Fenerbahçeli Küçük Şeytanlar

1951 senesinde Türkiye futbol tarihinde yeni bir çağa geçilmiş ve futbolculara yük- sek miktarlar da paralar teklif edilerek pro- fesyonelliğe geçiş başlamıştır. O zamanın en iyi teklifini veren Adalet Spor, gözünü Fenerbahçe'li futbolculara dikmişti. Her futbolcuya transfer ücreti ödemekle birlikte dokuma fabrikasından bir adet dokuma tezgahı veriyor ve bu dokuma tezgahının elde edeceği karıda futbolcuya bırakıyordu. Erol Keskin, Selahattin Torkal, Samim Var ve Hilmi Ardağ Adalet Spor'a geçtiler.
   Halit Deringör futbolu bıraktı ve Bursa'ya gitti. Cihat Arman ve Murat Alyüz futbolu bıraktılar, Lefter'de İtalya'ya transfer oldu. O sene Fenerbahçe'de neredeyse futbolcu kalmadığından takım dağılmak üzereydi ve bunun üzerine yönetim yeni arayışlara başladı. Fikret Kırcan'da o sene futbolu bırakmıştı fakat yönetim geri çağırdı. Müjdat Yetkiner, Fikret Kırcan, Mehmet Ali Has ve Nedim Günar tüm transfer tekliflerini geri çevirerek sarı-lacivert renklere vazifelerine devam ettiler. Bu sırada GS'li basın sürekli dalga geçerek "Fenerbahçe artık bitmiştir, seneye ikinci kümeye!" diye manşetler atıyordu.
  Fenerbahçe Yönetimi Burhan Sargın, Akgün Kaçmaz, Abdullah Matay, Orhan Çakmak ve Selahattin Ünlü'yü Fenerbahçe'ye transfer etti. Fenerbahçe bu kadrosuyla diğer takımların umduklarının aksine ikinci kümeye düşmemiş ve 1951-1952 sezonunu dördüncü olarak tamamlamıştır.
  1951-1952 sezonun da Mehmet Ali Has, Fikret Kırcan ve Müjdat Yetkiner takımın en deneyimli futbolcularıydı, bu yüzden çoğu gençlerden oluşma bu yeni takımı sahada idare etme görevi de bu üç futbolcuya düşüyordu. Takımdaki genç futbolcuların çoğu geleceğin yıldız futbolcularıydı fakat o an için henüz tanınmıyorlardı. 1952-1953 sezonunda Melih Ilgaz'ın da Fenerbahçe'ye transfer edilmesiyle takım daha da mükemmelleşti ve Fenerbahçe bu efsane kadroyla 1952-1953 sezonunu HİÇ YENİLMEDEN şampiyon olarak bitirmiştir. Daha sonra 11' i de Milli Takım forması giyen, hiç yenilgi görmeyen bu kadroya "KÜÇÜK ŞEYTANLAR" deniliyordu.
 
 
    1952-1953  LİG ŞAMPİYONU FENERBAHÇE TAKIMI: Selahattin Ünlü, Müjdat Yetkiner, Nedim Günar,  Orhan Seçer, Fehmi Özişler, Akgün Kaçmaz, Kamil Ekin, Melih Ilgaz, Haluk Eralp, Muammer Tokgöz, Fikret Kırcan, Mehmet Ali Has, Feridun Bugeker, Burhan Sargın, Abdullah Matay, Fahir Ulgür, Niko Knezeviç, Niyazi Tamakan.
 
Dalyan  GenelBilgi