BUNLARI BİLİYORMUYDUNUZ

 
Fenerbahçe futbolunda Galip Kulaksızoğlu ile 1922 Müjdat (Müzdat) Yetkiner takımın 11, Sabih Arca' da kalecilik dışında 10 yerde başarı ile oynamış bulunmaktadır.
Futbol da genelde futbolcunun tanındığı ilk yer göz önünde tutularak kayıtlara alınmış olup, bazı futbolcular da sivrildekleri yerlerle birlikte 2 yer olarak kayıtlara alınmıştır. Örneğin: 1922 Müjdat (Müzdat) Yetkiner ilk şöhretini forvette sağlamış, sonraları geriye çekilmiş, milli takımda solbek oynayıp kaptanlıkta ettiğinden hem forvet hem de defans 4 lüsü olarak gösterilmiştir.
 
Haydar Aşan, Melih Kotanca, Necdet Erdem ve Suphi Oral futboldaki milliliklerinin yanında atletizmde de milli sporcuydular.
 
Rıza Nemlioğlu hem futbol da hem de Boks' da milli bir sporcuydu.
 
Can Bartu ile Yılmaz Gündüz, milli futbolcu ve milli Basketbolcuydular.
 
Zeki Rıza Sporel ile Suat Subay futbolda milliydiler aynı zamanda Tenis sporunda da milli olmuşlardır.
 
1950 senesinde Türkiye Ligi kurulması hedeflenmiştir. Bu nedenle 1937 den beri devam etmekte olan Milli Küme Şampiyonası, 1950 senesinde sonlandırımıştır. Ancak Türkiye Ligine hemen geçilememiş, 9 sene sonra 21- Şubat - 1959 senesinde bugünkü statü de oynanan Türkiye Ligine geçilebilmiştir. Formalara yıldız uygulaması getirilmiş fakat 1951 den öncesi hesaba katılmaması kararlaştırılmıştır. 1951 den önce kazanılan fakat hesaba katılmayan Türkiye Şampiyonlukları şöyledir;
FB: 9 şampiyonluk,  BJK: 5 şampiyonluk, GS: 1 şampiyonluk.
 
 KüçükŞeytanlar  Dalyan