Müjdat Yetkiner ' in Futbol Geçmişi

 Takımın 11 yerinde de başarıyla oynamış olmasından dolayı eşine çok az rastlanır bir rekora sahiptir. Ayrıca Fenerbahçe futbol tarihinde, Fenerbahçe genç takımdan yetişip A takımda uzun yıllar forma giydikten sonra yine Fenerbahçe’ de futbola veda eden az sayıdaki futbolculardan biridir.
 Futbola çocukluğunun geçtiği Acıbadem arsalarında başlamıştır. 1938 yılında Fenerbahçe genç takımına girmiş ve yıldız gibi parlaya- rak 1941'de A takımının santraforluğuna yükselmiştir. A takımın- da ilk maçını 1 Mayıs 1942'de Romanya şampiyonu Rapid Bükreş takımına karşı yapmıştır. Gol krallığının saptanmadığı yıllarda çok başarılı yıllar geçirmiştir. Forvette uzun yıllar canlı ve atak futbolu ile dikkatleri çekmiş, Fenerbahçe’nin kazandığı İstanbul Ligi ve Milli Küme şampiyonluklarında attığı kritik gollerle büyük rol oynamıştır. 1946 yılında 38 golle İstanbul gol krallığını kazanmıştır. Daha sonraları Fenerbahçe takım kaptanlığına kadar yükselmiş ve 15 senelik Fenerbahçe futbol hayatında sol iç, orta saha, sağ bek ve sol bek olarak, takımın her yerinde başarıyla oynamıştır. Bir Beşiktaş maçında kaleci Selahattin' in sakatlanması sonucu kaleye geçmiş ve sarı-lacivertli kaleyi canla başla oynayarak başarıyla korumuştur. Fenerbahçe formasıyla 394 maç yapmış ve 120 de gol atmıştır. Gol krallıkları da olan Müjdat Yetkiner'in, futbol hayatının yarısından fazlasında defansta yer aldığı halde bu kadar gole imzasını atmış olması da yine övgüye değer nitelik taşımaktadır.
  Tatlı sert bir futbol tarzı olan Müjdat Yetkiner'in iki ayağıyla aynı oranda mükemmel şut atabilmesinin yanı sıra önemli diğer bir özelliği de kafa şutlarının neredeyse ayakla atılan şutlar kadar isa- betli ve sert olmasıydı. Bir Kasımpaşa maçında ceza alanının dı- şından kafayla gol atmışlığı vardır. Bu kabiliyeti, seneler sonra bile takım arkadaşlarının Müjdat Yetkiner'den bahsederlerken "Müjdat kafası ve 2 ayağıyla birlikte topa öyle iyi hükmederdi ki, adeta 3 ayağıyla da şut çekebilme yeteneği olan bir futbolcu gibi oynardı" demelerine sebebiyet veren unutulmayan kabiliyetlerinden biriydi.
   1950'de Tel-Aviv'de ki İsrail maçında sağbek oyuncusu olarak ilk kez milli formayı giymiş ve daha sonra milli takım solbekine geçmiş ve milli takım kaptanlığına yükselmiştir.  O zamanlar da yılda çok az sayıda yapılan milli maçlarda 5 yılda tam 13 kez milli formayı giymiş ve 7 Ekim 1956' da halen milli takım kaptanlığı yapmaktayken Fenerbahçe'nin Dinamo Moskova maçında futbola veda etmiştir.  Futbola Fenerbahçe'de başlamış ve Fenerbahçe'de veda etmiştir.  Futbol hayatından sonra Fenerbahçe Spor Kulübünde yönetim kurulunda da yer almıştır. Bir süre Defterdar ve Paşabahçe takımlarını çalıştırmıştır.
 
  1922 MÜJDAT YETKİNER HAYATI