Fenerbahçe Dalyan ' da futbol

Eski Fenerbahçeli efsane futbolcuların futbol tutkularına devam ettikleri yer olan Dalyan

 
  O yılların futbolcuları bugünkü futbol- cuların aldıkları gibi paralar almıyorlardı, futbolcu maaşı neredeyse iyi bir devlet memuru maaşı kadardı. Yani futbolcu lüks içinde yaşamazdı, halkla iç içeydi, taraf- tarla el eleydi. Fenerbahçe de bazı futbolcular vardı ki, o dönemlerin tüm transfer tekliflerini geri çevirmişler, aldıkları futbolcu maaşı yetmezse gerekirse ek iş yaparak, manevi duygularla bağlı oldukları Fenerbahçe de top oynamaya devam etmişlerdir.
Bu futbolcular futbolu tutkuyla ve Fenerbahçe'ye manevi duygularla bağlı bir şekilde oynuyorlardı, dolayısıyla da Fenerbahçe camiasınca ve taraftarlarca, bu futbolculara karşı ayrı bir sevgi ve saygı duyuluyordu.
     
   Futbolun en yüksek katlarına çıktıktan sonra futbolu bırakmış olanların futbol tutkularına devam ettikleri yer olan Dalyan' da, aralarında Melih Ilgaz, Müjdat Yetkiner, Nedim Günar, Ziya, Ercan' ların ve daha birçok Fenerbahçe' li efsane futbolcunun bulunduğu, profesyonel liglere taş çıkartır- casına kıran kırana geçen, seyircinin bol olduğu maçlar yapılırdı. Pazar sabahları erken saatlerde toplanılır, kaleler hazırlanırdı ve yağmur, çamur, kar, soğuk demeden zevkine top oynanırdı. Adeta Milli bir maçmış gibi mücadelelerin olduğu, kimi zaman da rahmetli Melih lgaz' ı kızdırmak için karşılıklı anlaşmaların yapılarak numaradan goller yenildiği, seyretmesi hem çok keyifli hem de çok eğlenceli olan maçlardı bu maçlar. Daha sonra İş Bankasının, maçların yapıldığı arsayı satın almasıyla orada maç yapılması yasaklanmıştır ve üzerine binalar yapılmıştır. Dalyan'da yapılan o unutulmaz maçlarda böylece mazide kalmış ve hafızalarımızda unutulmayan güzel günler olarak yerini almıştır.
Yazıdan tahmin edilmiştir fakat bilmeyenler için biz yine de yazalım, eski futbol severlerin buluşma yeri olan arsa,
şu an İstanbul Dalyan'daki, İş Bankası bloklarının bulunduğu yerdir.
 KüçükŞeytanlar  GenelBilgi